OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

1 Niedziela Adwentu

1) W liturgii Kościoła będziemy obchodzić wspomnienie:

– poniedziałek Wspomnienie Św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy.

– czwartek Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.

– piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. / z uwagi na uroczystość nie ma postu. /

 

2) Rozpoczynamy czas Adwentu. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego „adventus”, które oznacza przyjście. Dla starożytnych rzymian słowo to, oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Dlatego też Adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.

3) W II niedzielę Adwentu czyli 10 grudnia z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz osiemnasty: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie jest szczególnym dniem i wydarzeniem dla wielu Polaków. Jedni są rodzinnie czy historycznie związani z tamtymi terenami, inni solidaryzują się z tymi, którym przyszło żyć i tworzyć wspólnotę Kościoła katolickiego na Wschodzie.

3) Pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”, w dzisiejszą  Niedzielę Adwentu, po raz XXIV Caritas rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece na stół wigilijny można nabyć w zakrystii. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci. Ofiary za świece wynoszą:
mała świeca 6,00 – PLN
duża świeca 15,00 PLN  

4) Sprawy budowlane: W dalszym ciągu trwają  prace przy dachu nad zakrystią i skarbczykiem oraz przy kaplicy na cmentarzu. W tym tygodniu planujemy zakończyć.

53 komentarze

  1. … [Trackback]

    […] There you can find 96267 additional Information on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2017/12/07/oglszenia/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.