OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

2 Niedziela Adwentu

1) W liturgii Kościoła będziemy obchodzić wspomnienie:

– środa wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy.

– czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

2)  Dziś z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz osiemnasty –  dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie jest szczególnym dniem i wydarzeniem dla wielu Polaków. Jedni są rodzinnie czy historycznie związani z tamtymi terenami, inni solidaryzują się z tymi, którym przyszło żyć i tworzyć wspólnotę Kościoła katolickiego na Wschodzie.

3)  Można zakupić w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
mała świeca 6,00 – PLN
duża świeca 15,00 PLN  

4) Za tydzień rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, na które bardzo serdecznie zapraszamy. Już dziś prosimy, aby skorzystać z możliwości spowiedzi, która będzie 18 grudnia – poniedziałek. Będą kapłani z  naszego dekanatu.

5) W tym tygodniu zostało założone nowe ogrzewanie do świątyni / kurtyny grzewcze/  koszt instalacji – 20000 zł, ofiary zbierane w czasie rekolekcji będą przeznaczone na pokrycie kosztów.

6) Serdecznie zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę katolicką.

7) Sprawy budowlane: zakończyliśmy prace przy dachu nad zakrystią i skarbczykiem. W tym tygodniu planujemy zakończyć prace na cmentarzu na cmentarzu. Posiadamy stronę internetową

26 komentarzy

  1. … [Trackback]

    […] There you can find 32224 additional Info to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2017/12/10/ogloszenia-parafialne/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.