OGŁOSZENIA 11 STYCZNIA

1) W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 8:00, 12.00, 16:00 i 17:00. We wszystkich kościołach, wiernych głowy zostają posypane popiołem na znak pokuty. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość i post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego posiłku do syta i dwóch lekkich, obejmuje on osoby od 18 do 60 roku życia. Prawem wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia. Wszyscy którzy stołują się w zakładach zbiorowego żywienia, są tego dnia zobowiązani do wypełnienia tej praktyki pokutnej. Czas Wielkiego Postu zobowiązuje nas wierzących do powstrzymania się od zabaw hucznych i praktykowania postu. Mszę za parafian o godz. 12.00  celebrować będzie ks. bp. Grzegorz Kaszak. Zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące  się do 1 komunii św. wraz z rodzicami, oraz młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

2) Od piątku zaczynamy czas nabożeństw wielkopostnych, dróg krzyżowych oraz Gorzkich Żali. Drogi krzyżowe w naszym kościele są w piątki – 15.30. Gorzkie żale z nauką pasyjną są w niedzielę o godz. 15:00. Znajdźmy czas by wziąć udział w tych nabożeństwach.

5) Istnieje inicjatywa stworzenia młodzieżowego zespołu muzyczno – wokalnego w naszej parafii. Chętną młodzież  grającą i śpiewającą zapraszamy w sobotę na godz. 17.30.

6) Serdecznie zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę Katolicką.

29 komentarzy

  1. … [Trackback]

    […] Here you can find 97764 additional Information to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2018/02/14/ogloszenia-11-stycznia/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.