OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 MARZEC

 

25 marca 2018r. Niedziela Palmowa

 

1) Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się czas Wielkiego Tygodnia, który ukazuje nam sens i znaczenie największych tajemnic naszej wiary. Na każdej Mszy święcimy palmy.

2) Kończący się czas Wielkiego Postu ma potrójny wymiar: modlitwy, postu i jałmużny.

3) Można nabyć w zakrystii po każdej Mszy ,,Chlebki Miłości” w cenie 5zł!

4) Wielki Czwartek, Msza Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18:00, jest to czas, gdy wspominamy ustanowienie dwóch Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po zakończonej Eucharystii, przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy, gdzie będziemy Go adorować do godz. 22:00.

5) Wielki Piątek wznowienie adoracji będzie od godz. 7:00; to także czas, kiedy każdy wierzący jest zobowiązany do postu ścisłego, czyli jednego posiłku do syta i dwóch lekkich oraz do wstrzemięźliwości. Tego dnia droga krzyżowa będzie o godz. 15:00; po której rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku  Po zakończonej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego; adorować Go będziemy do  (godz.22:00). Podczas ucałowania krzyża będziemy zbierać ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie.

6) Proszę Zastępy Straży Pożarnej o czuwanie przy „ grobie Pańskim „ – kolejność jak w ubiegłym roku.

7) Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny, rozpocznie się od godz. 9:00 i potrwa do godz. 12:00 (co pół godziny)

8) Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00. Przynieśmy ze sobą świece, które będą nam potrzebne podczas obrzędów chrzcielnych. Cała liturgia rozpocznie się przed kościołem, dlatego prosimy o niewchodzenie do kościoła.

9) Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, Msze w naszej parafii są o godz. 6:00 Rezurekcja, na którą zapraszamy wszystkich parafian; kolejne Msze o godz. 9:45, 11:30, 16:00,

10) Proszę na jutro na godz. 9.00 kilka osób o posprzątanie kościoła i wokół  świątyni.

26 komentarzy

  1. … [Trackback]

    […] There you can find 31547 additional Info to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2018/03/25/ogloszenia-parafialne-25-marzec/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.