OGŁOSZENIA 29 KWIECIEŃ

29 kwietnia 2018r.  V Niedziela Wielkanocna

1) W liturgii tego tygodnia wspomnienie będziemy obchodzić:

– środa wspomnienie Św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła.

– czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski.

– piątek wspomnienie Św. Floriana, Męczennika.

2) Od wtorku rozpoczyna się miesiąc maj i przypisane do tego czasu nabożeństwa majowe, które w naszej parafii są o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy.

3) 1 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4) Zachęcamy wszystkich parafian do wywieszenia w swoich domach flagi narodowej. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszego przywiązania do kraju oraz patriotyzmu.

5) W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca..

6) W piątek od godz. 9:00 ksiądz będzie odwiedzał chorych naszej parafii. Jeżeli ktoś by chciał jeszcze by ksiądz przyszedł do kogoś bliskiego to prosimy o kontakt.

7) Z uwagi na charakter piątku 4 maja, ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty

8) Spotkanie  dzieci kl. 3 przygotowujących się do I Komunii św. wtorek godz. 16.30.

9) Kino „ Radość” w Wolbromiu zaprasza na film „ Tam gdzie mieszka Bóg” Szczegóły na plakacie w gablocie.

10) Serdecznie zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę Katolicką

11) Następujące osoby mają zawrzeć sakrament małżeństwa

– Mateusz Tyrała zam. w Jangrocie i Mariola Mucha zam. w naszej parafii – zapowiedź 3.

– Filip Krzysztof Fidali zamieszkały w naszej parafii i Klaudia Krystyna Cisowska zamieszkała w Muszynie zapowiedź 2.

– Durłak Adrian zamieszkały w Budzyniu I habera Ewelina zamieszkała w naszej parafii zapowiedź 1.

Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach powinien powiadomić tutejszy urząd parafialny.