ZESPÓŁ PARAFIALNY

„KTO ŚPIEWA ,DWA RAZY MODLI SIĘ”

 

Liturgia Eucharystyczna to piękne i radosne wydarzenie, łączące wszystkich wiernych wokół Chrystusa. Śpiew liturgiczny od wieków towarzyszył Eucharystii i jednoczył wiernych w modlitwie.

Nasi Dziadowie i Ojcowie przez wieki kultywowali tą piękną tradycję i poprzez śpiew , zanosili swoje modlitwy do Boga.

Młodzież i dzieci z naszej parafii ,chcą modlić się. Chcą śpiewać dla Boga i jednocześnie śpiewem nieść radość  innym.

Śpiew w czasie Eucharystii to jedność . To również dawanie świadectwa swojej wiary. Św. Augustyn powiedział: „ Kto śpiewa dwa razy modli się”. Dbajmy zatem o ten wielki i bogaty skarb przekazany nam przez poprzednie pokolenia i nie zatraćmy go.

Na początku 2018 roku z inicjatywy młodzieży i przy ogromnym wsparciu księdza, powstał zespół muzyczno-wokalny. Debiut miał miejsce 18go marca w kościele parafialnym w Szreniawie. Śpiewem i modlitwą wzbogacamy niedzielne popołudniowe  Msze Święte. Naszym marzeniem jest , aby te Nabożeństwa z czasem stały się „Młodzieżową Mszą Świętą”, na które gorąco zapraszamy dzieci, młodzież  oraz wszystkich Wiernych.

Łączmy się w modlitwie poprzez wspólny śpiew.

ACTUM   FIDEI   (AKT WIARY)

Obecnie zespół tworzą:

Artur Pacia, Ewa Pacia, Dawid Pacia, Natalia Pacia

Marzena Grojec, Klaudia Grojec, Magdalena Grojec, Wiktoria Włodarczyk

Gabriela Kuc, Kinga Dubrownik, Sara Serwatka , Kamila Kubatek

Marzena Zioło, Oliwia Gądek, Katarzyna Gajos, Maja Cieślik

25 komentarzy

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.