22 lipca 2018 XVI Niedziela Zwykła

22 lipca 2018  XVI Niedziela Zwykła

1) W liturgii tego tygodnia wspomnienie będziemy obchodzić:

– poniedziałek Święto Św. Brygidy, Zakonnicy – Patronki Europy.

– wtorek Wspomnienie św. Kingi, Dziewicy.

– środa Święto Św. Jakuba Apostoła.

– czwartek Wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców NMP.

2) Dziś po każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie pojazdów z racji przypadającego wspomnienia Św. Krzysztofa. Przed błogosławieństwem ksiądz omówi modlitwę błogosławieństwa nad kierowcami i podróżującymi a następnie z ministrantem po błogosławieństwie uda się by poświęcić środki naszego transportu – auta, rowery, motory itp. Ofiary, które podczas poświęcenia zbieramy są przeznaczone na misje i misjonarzy pracujących na nich. Za każdy szczodry dar  z serca dziękujemy.

3) Dnia 31 Lipca od godz. 9.00 w Ośrodku Zdrowia w Gołczy odbędzie się kompleksowe komputerowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe formacje w Ośrodku Zdrowia.

3) Spotkanie Rady Parafialnej będzie 29 lipca po Mszy św. po godz. 16.00.

4)  Następujące osoby mają zawrzeć sakrament małżeństwa:

– Olewiński Marcin zam. w naszej parafii i Sroga Ewelina zam. Swojczany zap. 3.

– Osuch Piotr zam. w Kolbarku i Robakowska Karolina zam. w naszej par. zap. 3.

– Kwiatkowski Marcin zam. w naszej parafii i Sołtysiak Anna zam. w Wolbromiu zap.2.

– Kyzioł Rafał zam. w Suchej i Seweryn Agnieszka zam. w naszej parafii zap. 2.

– Błaut Filip zam w Jeżówce i Kwiecień Anna zam. w naszej parafii zap. 1

– Talik Grzegorz zam. w Chlinie i Perek Anita  zam. w naszej parafii zap. 1

Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach powinien powiadomić tutejszy urząd parafialny.

5) Serdecznie zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę katolicką.

Wszystkim parafianom oraz gościom wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej. By upływający czas mijał w zdrowiu oraz radości ducha. Pamiętajmy, że nikt z nas nie jest podczas wyjazdów, kolonii innych form wypoczynku zwolniony z udziału w niedzielnej Mszy św. Oto każdy z nas musi się zatroszczyć.

1. … [Trackback]

[…] Find More to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2018/07/23/22-lipca-2018-xvi-niedziela-zwykla/ […]