OGŁOSZENIA 2 września 2018 XXII Niedziela Zwykła

2 września  2018  XXII Niedziela Zwykła

1) W liturgii tego tygodnia wspomnienie będziemy obchodzić:

– poniedziałek Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, Doktora Kościoła

2) Jutro przypada dzień imienin naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o nim w swoich osobistych modlitwach, aby Bóg każdego dnia błogosławił Jego posłudze i dodawał wszelkich sił.

3) W piątek z racji I piątku od godz. 9:00 ksiądz będzie odwiedzał chorych naszej parafii. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Spowiedź dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych od godz. 17:30.

4) W sobotę 8 września w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Msze św. będą o godz. 8.00, 9.45, 12. 00, i 16.00. Słowo Boże przez cały dzień będzie głosił Notariusz Diecezji Sosnowieckiej Ks. Marcin Kruszak. Serdecznie zapraszamy szczególnie na SUMĘ ODPUSTOWĄ  o godz. 12.00.

5) Zapraszamy na kolejną już Diecezjalna Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 15.09.2018r. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza zostanie odprawiona o godz. 9.00. Wyjazd z dworca z Wolbromia o godz. 6.00. koszt 30 zł.

6) Następujące osoby mają zawrzeć sakrament małżeństwa:

– Stano Sebastian zam. w Uniejowie i Mucha Aneta zm. w naszej parafii zap. 3

– Zięba Paweł zam. w Gołczy i Turek Beata zam. w naszej parafii zap. 3

– Arkadiusz Kucharski zam. w naszej parafii i Maja Marta Lassak zam. w Zawierciu zap. 1.

Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach powinien powiadomić tutejszy urząd parafialny.

7)  Dziś  Akcja Charytatywna Caritas przy naszej parafii  zbiera datki na dojazd do szkół, oraz na opał na zimę dla biednych i osieroconych dzieci pochodzących z naszej parafii. Zbiórka odbędzie się po każdej Mszy Świętej. W tylnej nawie Kościoła – wyłożone są buteleczki z wodą święconą, przygotowane przez Wolontariuszy Akcji Caritas. Ofiary będą przeznaczone na Akcje Caritas.

8) Ofiary na remont alejek na cmentarzu; Lgota Wielka przekazała 3470 zł od 90 rodzin – składam serdeczne Bóg zapłać.

9) Serdecznie zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę katolicką.

10) Bardzo proszę panie z Koła Różańcowego z Wierzchowiska i Sulisławic o pomoc w sprzątaniu świątyni w piątek po południu na UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ.

32 komentarze

  1. … [Trackback]

    […] Here you can find 66140 more Information to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2018/09/02/2-wrzesnia-2018-xxii-niedziela-zwykla/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Information to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2018/09/02/2-wrzesnia-2018-xxii-niedziela-zwykla/ […]

  3. … [Trackback]

    […] Find More on on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2018/09/02/2-wrzesnia-2018-xxii-niedziela-zwykla/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.