OGŁOSZENIA

 

7 październik  2018  XXVII Niedziela Zwykła

1)  Trwa miesiąc październik, który nieodłącznie związany jest z różańcem. Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii jest od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 w niedzielę o godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich do częstego udziału.

2) Serdeczne podziękowania za sprzątanie kościoła paniom z Makowa, oraz podziękowanie  panu Piotrowi Żaba za pomoc przy pracach przy parafii.

3) Jak zapowiadano dziś  zbieramy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła caritas, m.in.: schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi. Drogie siostry i bracia to dzięki Wam Caritas w naszej diecezji może podejmować ciągle nowe zadania. Obecnie dobiega końca wyposażanie Dziennego Domu dla 30-tu osób starszych, jak również generalny remont Schroniska dla Bezdomnych. Za każde wsparcie w imieniu naszych podopiecznych z serca dziękujemy i zapewniamy o modlitwie.
Ks. Tomasz Folga dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej

4) Spotkanie  młodzieży klas siódmych w ramach przygotowania  do  sakramentu bierzmowania  za tydzień w niedzielę o godz. 16.00.

5) Za tydzień przypada Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek zostaną przeznaczone na potrzeby ubogiej a zdolnej młodzieży.

6) Z prac remontowych – zakończono prace przy kotłowni i garażach, trwają prace przy skarpie,  trwają prace na cmentarzu

7) Zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę katolicką.

39 komentarzy

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.