Ogłoszenia 25 Listopad 2018r.

25 Listopad 2018r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1) W piątek, 30 listopada, czcimy Św. Andrzeja Apostoła. W  I sobotę, 1 grudnia, czcimy Niepokalane Serce Maryi.

2)Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kończymy kolejny Rok Liturgiczny, polecając Bożej Opatrzności naszą przyszłość. Po mszy św. Adoracja przed Najświętszym Sakramentem

3)  Taca z dzisiejszej niedzieli – przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów wywozu śmieci z cmentarza.

4)  Serdeczne podziękowanie 7 osobom ze Szreniawy za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty. Podziękowania kieruję do członków OSP z Przybysławic za uporządkowanie placu kościelnego, drogi i chodnika przy skarpie.

5)   Za tydzień poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły, które będzie można nabyć w świątyni – ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

6)  Zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę katolicką.

7)  W przyszłą niedzielę, 2 grudnia, rozpoczynamy Adwent – tradycyjnie msza św. o godz. 6.30.

8)  Drodzy Bracia i Siostry już po raz XXV pod hasłem „ŚWIECA, KTÓRA TOWRZY POLSKĄ WIGILIĘ” zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stanie się ona w naszych rodzinach symbolem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa.
Wolne miejsce przy wigilijnym stole nie jest tylko pustym gestem ale w tym symbolu zapalonej świecy jest mały człowiek – dziecko , któremu przyszliśmy z pomocą. Każdy, kto nabywa świecę, ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci.
W tym roku Caritas przygotowała również płytę z kolędami tradycyjnymi i współczesnymi „Kolędujmy razem.” Płyta (bardzo przyjemna dla ucha) ma być okazją do wspólnego rodzinnego kolędowania Ofiara za płytę 5.00 – PLN Cały dochód przeznaczony jest na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka!
Ks. Tomasz Folga Caritas Diecezji Sosnowieckiej / możemy nabyć za tydzień/

1. … [Trackback]

[…] There you will find 35448 additional Info on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2018/11/25/1099/ […]