OGŁOSZENIA 3 marzec 2019r. VIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA  3 marzec 2019 roku  VIII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 1 niedzielę miesiąca po każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Wiernych w wieku od 18 do 60 lat w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od potraw mięsnych oraz ograniczenie ilości posiłków: 1 do syta i 2 niepełne. Wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje powstrzymanie się od potraw mięsnych.

3. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 800, 1600, 1700

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

– Droga krzyżowa – piątki, godz. 1530.

– Gorzkie żale (z kazaniem pasyjnym) – niedziele, godz. 15.00.

5. Bardzo proszę mieszkańców Adamowic o posprzątanie i przygotowanie świątyni na niedzielę.

6. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich:

 

„Razem szturmujemy niebo” – wielkopostna modlitwa i ofiara w intencji nowych  powołań kapłańskich w naszej diecezji.

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

27 komentarzy

  1. … [Trackback]

    […] Here you will find 10927 additional Information to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/02/ogloszenia-3-marzec/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.