„Razem szturmujemy niebo” – wielkopostna modlitwa i ofiara w intencji nowych powołań kapłańskich w naszej diecezji.

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

22 komentarze

 1. … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/03/razem-szturmujemy-niebo-wielkopostna-modlitwa-i-ofiara-w-intencji-nowych-powolan-kaplanskich-w-naszej-diecezji/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Info to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/03/razem-szturmujemy-niebo-wielkopostna-modlitwa-i-ofiara-w-intencji-nowych-powolan-kaplanskich-w-naszej-diecezji/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/03/razem-szturmujemy-niebo-wielkopostna-modlitwa-i-ofiara-w-intencji-nowych-powolan-kaplanskich-w-naszej-diecezji/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Here you can find 30168 additional Information to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/03/razem-szturmujemy-niebo-wielkopostna-modlitwa-i-ofiara-w-intencji-nowych-powolan-kaplanskich-w-naszej-diecezji/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Info to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/03/razem-szturmujemy-niebo-wielkopostna-modlitwa-i-ofiara-w-intencji-nowych-powolan-kaplanskich-w-naszej-diecezji/ […]

 6. … [Trackback]

  […] There you will find 86761 more Info on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/03/razem-szturmujemy-niebo-wielkopostna-modlitwa-i-ofiara-w-intencji-nowych-powolan-kaplanskich-w-naszej-diecezji/ […]

 7. … [Trackback]

  […] Here you can find 2412 additional Info on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/03/razem-szturmujemy-niebo-wielkopostna-modlitwa-i-ofiara-w-intencji-nowych-powolan-kaplanskich-w-naszej-diecezji/ […]

 8. … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/03/razem-szturmujemy-niebo-wielkopostna-modlitwa-i-ofiara-w-intencji-nowych-powolan-kaplanskich-w-naszej-diecezji/ […]

 9. … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/03/razem-szturmujemy-niebo-wielkopostna-modlitwa-i-ofiara-w-intencji-nowych-powolan-kaplanskich-w-naszej-diecezji/ […]

 10. … [Trackback]

  […] Here you can find 94359 additional Info to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/03/razem-szturmujemy-niebo-wielkopostna-modlitwa-i-ofiara-w-intencji-nowych-powolan-kaplanskich-w-naszej-diecezji/ […]

 11. … [Trackback]

  […] Here you can find 739 more Information on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/03/razem-szturmujemy-niebo-wielkopostna-modlitwa-i-ofiara-w-intencji-nowych-powolan-kaplanskich-w-naszej-diecezji/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.