OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01. 09. 2019r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01. 09. 2019r

1. .Dzisiaj 22 niedziela zwykła. Na zakończenie Mszy św. adoracja i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

2. W odpowiedzi na prośbę Prezydenta RP dziś 1 września o godz. 14:00 we wszystkich kościołach naszej diecezji rozbrzmią dzwony jako forma wspomnienia o ofiarach wojny i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy bronili Ojczyzny.

3. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców oraz dyrekcji naszych szkół odbędzie się w poniedziałek – 2 września o godzinie 8:00 w Kościele w Szreniawie i o godz. 9.00 na Wierzchowisku.

4. W tym tygodniu wspominamy we wtorek, 03 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła; dzień imienin naszego biskupa Grzegorza Kaszaka – modlimy się, aby Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem.

5. W niedzielę 8 IX odpust Uroczystości Narodzenia NMP. Sumie Odpustowej  o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. Janusz Stach – kapelan Sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, prosimy o zabranie poduszek, feretronów bardzo proszę strażaków służbę liturgiczną, orkiestrę. Przede wszystkim zapraszamy was do licznego udziału. Taca z uroczystości przeznaczona zostanie na nasz wkład do dotacji kaplicy na cmentarzu.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Od godz. 9.00 kapłan odwiedzi chorych. Spowiedź od godz. 17.30.

7. Następujące osoby mają zamiar zawrzeć związek małżeński; Michał Gierlach zam. w Gołaczewach i Ada Agata Rogalska zam. w naszej parafii zap. 1. Kowalik Kamil zam. w Małachowie i Jaros Agnieszka zam. w naszej parafii zap. 1. Półtorak Robert zam. w Mostku i Domagała Sylwia zam. w naszej parafii zap. 1. Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach proszony jest powiadomić tutejszy urząd parafialny.

 8. Kancelaria czynna od godz. 17.00 – do mszy św. w soboty  i niedzielę kancelaria nieczynna.

9. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii, zarówno te złożone na tacę, osobiście jak i te, które zostały wpłacone na konto parafialne.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich:

11. Bardzo proszę mieszkańców Podlesic I o posprzątanie świątyni i przygotowanie na UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ / osoby które pragną pomóc proszę o kontakt z panią sołtys/

12. Apel Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

Rozpoczynający się rok szkolny jest również nowym rokiem katechetycznym, dlatego apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w przedszkolach/szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje. Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie i finansowanie edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w przedszkolu/szkole specjalne oświadczenie.
Wzór takiego oświadczenie jest wystawiony na stoliku przy wyjściu z kościoła. Proszę rodziców, by go zabrali, wypełnili, podpisali i w najbliższych dniach złożyli w sekretariacie przedszkola/szkoły, do której uczęszcza dziecko.

27 komentarzy

  1. … [Trackback]

    […] There you will find 59121 more Information to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/08/31/ogloszenia-duszpasterskie-01-09-2019r/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Here you will find 34626 additional Info on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/08/31/ogloszenia-duszpasterskie-01-09-2019r/ […]

  3. … [Trackback]

    […] Find More Information here on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/08/31/ogloszenia-duszpasterskie-01-09-2019r/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.