Poświęcenie ziarna na zasiew 8 IX

8 września to w kalendarzu liturgicznym dzień Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, natomiast w tradycji ludowej obchodzony jest jako święto Matki Boskiej Siewnej. Jest ona patronką zasiewów, ozimych i jesiennych prac polowych. Wierzono dawniej, że właśnie wtedy Matka Boska przechodzi przez zasiane pola i błogosławi je, dzięki czemu będą obfite plony.

Poświęcenie ziarna na zasiew w czasie każdej mszy św.

25 komentarzy

  1. … [Trackback]

    […] Here you will find 87621 more Info to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/09/01/poswiecenie-ziarna-na-zasiew-8-ix/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Find More Information here to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/09/01/poswiecenie-ziarna-na-zasiew-8-ix/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.