Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 01 grudnia 2019 r.

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i Adwent  –  czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.  Zapraszamy serdecznie do udziału w roratach – tradycyjnych Mszach świętych ku czci Matki Bożej. Zapraszamy najmłodszych z lampionami na wspólne poznawanie Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, do którego beatyfikacji się przygotowujemy. W naszej parafii roraty o godzinie 16.00 od poniedziałku do soboty.

2- W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Barbarę (patronkę górników), w piątek św. Mikołaja.

3. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca w cenie 6 zł, a duża 15 zł.

4. Kancelaria czynna od godz. 15.00 – do mszy św. W soboty  i niedzielę kancelaria nieczynna. Msze św. dzień powszedni po zmianie czasu o godz. 16.00. W niedzielę na  prośbę wielu osób pozostaną o 16.00.

5. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii, zarówno te złożone na tacę, osobiście jak i te, które zostały wpłacone na konto parafialne.

6. W sobotę na godz. 9.00 proszę mieszkańców Makowa o  posprzątanie i przygotowanie świątyni na niedzielę.

7. Następujące osoby mają zamiar zawrzeć związek małżeński;  Bielach Karol zam. w naszej parafii i Kołodziej Magdalena zam. w Miechowie zap. 2. Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach proszony jest powiadomić tutejszy urząd parafialny.

8. Można nabyć opłatki na stół wigilijny- złożone ofiary będą przeznaczone na spłacenie remontów i ogrzewanie świątyni.

9. Bardzo proszę aby żywe kwiaty z grobów ustawiać przy ogrodzeniu cmentarza.

11.Dziś zbiórka do puszek na Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. 12. W piątek od 9.00 kapłan odwiedzi chorych.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich:

One Comment

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.