Ogłoszenia 23 LUTY

23 lutego 2020

1.  Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

2. Bardzo dziękuję 8 mieszkańcom Lgoty Wielkiej za posprzątanie przygotowanie i wystrój świątyni  na niedzielę.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Wiernych w wieku od 18 do 60 lat w tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od potraw mięsnych oraz ograniczenie ilości posiłków: 1 do syta i 2 niepełne. Wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje powstrzymanie się od potraw mięsnych.

4. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 800, 1600, 1700

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

– Droga krzyżowa – piątki, godz. 15 30.

– Gorzkie żale (z kazaniem pasyjnym) – niedziele, godz. 15.30.

6. W następną niedzielę po mszy św. g. 16.00 spotkanie uczniów kl. VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

7. Następujące osoby mają zamiar zawrzeć związek małżeński; Dela Wojciech zam. w naszej par. i Wójcikowska Angelika zam. w naszej par. zap. 3. Przybyla Karol zam. w naszej par. i Micuła  Justyna zam. w naszej par. zap. 3. Bonarski Adrian zam. Klimontówek i Bałazy Marzena zam. w naszej par. zap. 3.

8.   Proszę zapoznać się z intencjami – ks. Kazimierz i ks. Jan są w naszej parafii aby zaległe intencje zostały odprawione.

9.  Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii.

Prace i wydatki w minionym tygodniu – zakończono  prace przy nagłośnieniu świątyni, jutro zostaną wprawione nowe drzwi do zakrystii i skarbczyka koszt podam za tydzień.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: