1 marca 2020

1. Dzisiaj I niedziela Wielkiego Postu.

2. Dziś po mszy św. g. 16.00 spotkanie uczniów kl. VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

– Droga krzyżowa – piątki, godz. 15 30.

– Gorzkie żale (z kazaniem pasyjnym) – niedziele, godz. 15.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Kapłan odwiedzi chorych w piątek od godz. 9.00.

5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii.

Prace i wydatki w minionym tygodniu – zostały wprawione nowe drzwi do zakrystii i skarbczyka. Koszt 1 drzwi 22000 zł. W minionym tygodniu zakupiono komplet obrusów. Serdeczne podziękowania dla Pana wójta Lesława Blachy i 21 strażakom z Makowa, Przybysławic, Trzebienic i Szreniawy za prace przy skarpie.

6. Proszę zapoznać się z intencjami – ks. Kazimierz i ks. Jan są w naszej parafii aby zaległe intencje zostały odprawione.

7.  Z tyłu kościoła wystawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane do puszki przy krzyżu przeznaczone są na kwiaty do ciemnicy i Grobu Pańskiego.

8.  Bardzo  proszę mieszkańców Szreniawy w sobotę o godz. 9.00 o posprzątanie i przygotowanie świątyni  na niedzielę.

9. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: