Ogłoszenia duszpasterskie 26 IV 2020 r

Ogłoszenia duszpasterskie 26 IV 2020 r

– III Niedziela Wielkanocna

 

1. Dzisiaj 3 niedziela wielkanocna, rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”

2. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj. Od piątku w dni powszednie o godzinie 18.00 będziemy odprawiać w naszym kościele nabożeństwo ku czci NMP, tzw. Majowe, w niedziele po mszy po godz. 16.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. Z uwagi na charakter piątku przypadającego na dzień 1 maja 2020 roku, który dla wielu jest dniem wolnym od pracy i dniem odpoczynku; dla dobra duchowego wszystkich wiernych pragnących uszanować zasady religijne i moralne zgodnie z przepisem kan. 87 § 1 KPK ks. bp Grzegorz Kaszak udzielił  wszystkim wiernym przebywającym tego dnia na terenie Diecezji Sosnowieckiej dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

5. W sobotę 2 maja będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski (uroczystość ta przeniesiona z 3 na 2 maja mocą dekretu rzymskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów na prośbę Konferencji Episkopatu Polski)

6. W Mszach Świętych oraz nabożeństwach w naszym kościele parafialnym może  uczestniczyć maksymalnie 55 osób jednocześnie. Każdy wierny podczas trwania Mszy Świętej lub nabożeństwa jest zobowiązany, zgodnie z prawem państwowym, mieć założoną maseczkę zasłaniającą nos i usta.

78 komentarzy

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.