31 maja 2020

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Jest to także Dzień Dziecka. Módlmy się za dzieci całego świata, zwłaszcza z krajów, gdzie toczą się wojny lub panuje głód.

3. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

5. Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa; Mateusz Kluzek zam. w naszej parafii i Gajda Magdalena zam. w Glanowie zap. 3. Rutkowski Sławomir zam. w naszej parafii i Murdza Dominika zam. Wielki Dół zap. 1.

6.Od 30 maja zgodnie z rozporządzeniem rządu RP zostaje zniesiony limit wiernych w kościołach. Zgodnie z prawem państwowym obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust podczas trwania Mszy Świętej lub nabożeństwa.

7. Boże Ciało – jeśli nic się nie zmieni – procesja wokół kościoła.

8.Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne oraz za wszelką życzliwość w tym trudnym dla nas wszystkich czasie niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.