OGŁOSZENIA 29 XI

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

29 LISTOPADA  2020  ROKU

1.Dzisiaj I niedziela adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2. Zapraszamy – dzieci, młodzież i dorosłych do uczestniczenia w Roratach które w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 16.30. Będziemy w tym roku pochylać się nad znaczeniem Mszy świętej – aby ją lepiej przeżywać. Dzieci od przedszkola do szóstej klasy włącznie po każdym takim spotkaniu otrzymywać będą obrazki nawiązujące do treści danego dnia. Najgorliwsze uczestnictwo dzieci będzie wyróżnione symbolicznymi nagrodami

3. W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. W piątek 4 grudnia, wspominamy św. Barbarę – patronkę górników i hutników.

5.W przyszłą  niedzielę, 6 grudnia, Św. Mikołaja. Modlimy się za Kościoły na Wschodzie i wspieramy je naszymi ofiarami do puszek.

6. Caritas rozpoczyna akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są do nabycia świece duże i małe na nasze wigilijne stoły.

7. Od dziś można nabyć opłatki na stół wigilijny – ofiary złożone będą przeznaczone na remont przy kaplicy na cmentarzu. Pragnę poinformować, że prace wokół kaplicy rozpoczynamy od jutra. Koszt – materiały 20000, roboty 36000.

8. Dekretem z dnia 27 listopada 2020 roku J.E. ks. bp Grzegorz Kaszak udzielił wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie Diecezji Sosnowieckiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty w piątek 4 grudnia b.r.

9. Prosimy o daleko idącą ostrożność i higienę. Dezynfekujmy dłonie przy wejściu do kościoła. W kościele zachowujmy dystans między sobą. W kościele zachowujmy dystans 1,5 m między sobą. Obowiązkowo zasłaniajmy usta i nos.

15 komentarzy

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.