„VII konferencja przygotowująca do Bierzmowania (dla wszystkich)”

Siódme spotkanie formacyjne przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania (kwiecień) – obejmujące wszystkich – uczniów klas VII, VIII i I szkoły ponadpodstawowej.

 1. Konferencja zachęcająca do – budowania żywej relacji z trzecią Osobą Boską z Duchem Świętym – otwierania się na Jego działanie, przyjmowanie Jego darów, poddawanie się Jego prowadzeniu…

(uzupełnieniem może być konferencja ks. Franciszka Blachnickiego…)

 • Podjęcie postanowienia – aby odkryć rolę Ducha Świętego w życiu chrześcijanina, aby samemu doświadczyć Jego działaniu świadomie Go zapraszając do zadań wynikających z naszej wiary oraz naszego powołania, odkrywanie Jego pomocy w sprawach przekraczających nasze ludzkie możliwości…

(uzupełnieniem mogą być…)

 • Moje przemyślenia i program pracy duchowej odnotowane w osobistych notatkach – będące dowodem przepracowania treści tego spotkania…
 • Osobista droga i praca duchowa przeżywana poprzez spotkania z Bogiem w czasie niedzielnej Mszy Świętej przyjmując Go w Komunii świętej, comiesięcznej spowiedzi, osobistej modlitwiezapraszającej do pomocy w naszym życiu codziennym Ducha Świętego oraz częstym czytaniu albo słuchaniu Słowa Bożego pochodzącego z Pisma Świętego …

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

 1. 24 kwietnia upływa ostateczny termin zaliczeń pytań czyli przygotowania intelektualnego do Bierzmowania.
 2. Do 24 kwietnia należy przedstawić notatki z wysłuchanych konferencji (klasy VIII i I ponadpodstawowe z miesiąca: października, grudnia, lutego i kwietnia; klasy VII z wszystkich miesięcy od października do kwietnia), osobista notatka zawierać ma krótkie streszczenie treści konferencji oraz na końcu przynajmniej jedno konkretne postanowienie związane z tematem danej konferencji.
 3. W ostatnim tygodniu kwietnia i w pierwszym tygodniu maja będziemy chcieli podsumować Wasze przygotowanie na osobistym spotkaniu
  z księdzem i P. Teresą (o terminach poinformujemy w ogłoszeniach parafialnych i na stronie parafii); na to spotkanie do przedstawienia należy przynieść: Indeks bądź indeksy jeśli przygotowujesz się więcej niż rok, kartka zaliczeń pytań wklejona w zeszyt do religii z kompletem zaliczeń, moje osobiste notatki z przepracowanych konferencji które mnie obowiązywały oraz ustna wypowiedz wcześniej przygotowana przez kandydata –co zmieniło się w Twoim życiu duchowym w czasie przygotowania do Bierzmowania i czego oczekujesz przyjmując ten Sakrament…
 4. Do końca kwietnia proszę o dostarczenie świadectwa chrztu tych osób które były ochrzczone poza naszą parafią i przystępowały do I Komunii świętej nie w naszej parafii.

17 komentarzy

 1. … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2021/04/10/vii-konferencja-przygotowujaca-do-bierzmowania-dla-wszystkich/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2021/04/10/vii-konferencja-przygotowujaca-do-bierzmowania-dla-wszystkich/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2021/04/10/vii-konferencja-przygotowujaca-do-bierzmowania-dla-wszystkich/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2021/04/10/vii-konferencja-przygotowujaca-do-bierzmowania-dla-wszystkich/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Here you will find 25223 additional Information to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2021/04/10/vii-konferencja-przygotowujaca-do-bierzmowania-dla-wszystkich/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.