OGŁOSZENIA 23 MAJ

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

23 MAJ  2021 roku

1.Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha świętego, która kończy okres wielkanocny. Od jutra kontynuujemy okres liturgiczny zwykły.

2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

3. W środę przypada Dzień Matki.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.

5. Zapowiedzi przedślubne; Pazera Damian zam. Ciszowice i Kita Joanna zam. w naszej par. zap. 3. Narewski Marcin zam. w Krakowie i Włodarska Karlina zam. w naszej par. zap. 2. Banyś Kamil zam. w naszej par. i Czoik Wiktoria zam. w Rudzie Śląskiej zap. 2. Samek Jakub zam. w naszej parafii i Ścigaj Magdalena zam. w Zimnodół zap. 1.

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy mieszkańców ; Lgoty Wielkiej, Trzebienic, Podlesic I i Podlesic II o przygotowanie ołtarzy.

OGŁOSZENIA I KOMUNIA I BIERZMOWANIE

7. W najbliższą sobotę 29 maja o godz. 11.00 z rąk Ks. Bp Piotra Skuchy młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.

8. W najbliższą niedzielę 30 maja dzieci klas III przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej: o godz. 12.30 – ze szkoły Szreniawa i szkół z poza naszej parafii, 14.00 – ze szkoły na Wierzchowisku.

9. Rodzice młodzieży bierzmowanej i dzieci komunijnych proszeni są gorąco o przygotowanie kościoła i jego otoczenia na te uroczystości. W środę 26 maja od godz. 16.00 o porządki na zewnątrz kościoła i otoczenia kościoła – proszeni są rodzice młodzieży uczęszczających do szkół poza naszą parafią;o porządki parkingów górnego i dolnego, skarpy i otoczenie plebanii – proszeni są rodzice młodzieży ze szkoły Szreniawa i Wierzchowisko (chodzi o koszenie, grabienie,

zamiatanie – sprzęt przynosimy własny). Od godz. 19.00 porządki wewnątrz kościoła – rodziców dzieci komunijnych.

W czwartek 27 maja wstępna dekoracja – otoczenia kościoła oraz jego wnętrza. Bardzo prosimy o zaangażowanie się wszystkich rodziców oraz ostateczne dogadanie między sobą strategii działań.

10. Ogłoszenie dotyczące dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej: Zapraszamy na spotkania przygotowujące Uroczystość I Komunii – w środę na godz. 16.00 dzieci uczęszczające do szkoły na Wierzchowisku. 

– w czwartek na godz. 16.00 dzieci uczęszczające do szkoły w Szreniawie oraz szkół poza naszą parafią.

Spowiedź przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 dla dzieci a po nich około 16.40 dla rodziców i pozostałej rodziny.

11. Ogłoszenie dotyczące młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy młodzież – wszystkich kandydatów na spotkania przygotowujące tę Uroczystość:

– w czwartek na godz. 19.00 do kościoła. Obecność obowiązkowa.

Spowiedź przed uroczystością Bierzmowania w piątek od godz. 16.00 – dla Kandydatów, od 16.30 – dla świadków, rodziców oraz pozostałej rodziny.

76 komentarzy

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.