OGŁOSZENIA 30 V

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

30 MAJ  2021 roku

1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej

2. W poniedziałek święto nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe.

3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej za porządki i dekorację na wczorajszą i dzisiejszą uroczystość w kościele oraz wokół niego.

5. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za „dar ołtarza” którym wspierają prace dokonujące się w naszej parafii.

6. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w naszym kościele : 8.00, 9.45, Msza po procesji i 16.00. Procesja Eucharystyczna wyrusza z naszego kościoła po Mszy Świętej o godzinie 9.45. W tym roku ze względu na obostrzenia procesja wokół kościoła. Prosimy mieszkańców ; Lgoty Wielkiej, Trzebienic, Podlesic I i Podlesic II o przygotowanie ołtarzy.

7. Dzieci które dziś przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej od jutra do soboty będą przeżywać swój biały tydzień przychodząc na Mszę świętą – poniedziałek  godz. 17.30. Wtorek i środa o 18.00, w czwartek Boże Ciało na procesję o 9.45. / piątek i sobota 17.30/Od piątku do przyszłego czwartku będziemy w Oktawie Bożego Ciała. W te dni po Mszy Świętej wieczornej procesja wokół kościoła, a w przyszły czwartek procesja do 4 ołtarzy na placu kościelnym.

8. Zapraszamy chętne dziewczynki do sypania kwiatów w czasie uroczystości Bożego Ciała i w czasie całej oktawy na próbę – w środę o godz. 16.30.

9. Zapowiedzi przedślubne; Narewski Marcin zam. w Krakowie i Włodarska Karlina zam. w naszej par. zap. 3. Banyś Kamil zam. w naszej par. i Czoik Wiktoria zam. w Rudzie Śląskiej zap. 3. Samek Jakub zam. w naszej parafii i Ścigaj Magdalena zam. w Zimnodół zap. 2.

10. Na prace przy cmentarzu mieszkańcy Podlesic II od 31 rodzin zebrali 1520 zł – serdeczne Bóg zapłać.

11.Prosimy o przestrzeganie wszelkich rozporządzeń i obostrzeń sanitarnych dotyczących pandemii koronawirusa.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.