OGŁOSZENIA 23 I

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

23 stycznia 2022r.

1. Dzisiaj III niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. 17 października 2021 w naszej katedrze miała miejsce inauguracja synodu na szczeblu diec. Sosnowieckiej. Ojciec Święty chce, aby każdy wierny mógł się wypowiedzieć o bolączkach i trudnościach, jakie nas spotykają we wspólnym dążeniu do Nieba. Każda parafia posiada swych delegatów. Przedstawicielami naszej wspólnoty zostali p. Zdzisław Słomski oraz p.Adam Dziedzic z Lgoty. „Idea Synodu polega na tym, że zasłuchujemy się w Ducha świętego, oraz głos Boga, i następnie możemy zacząć myśleć co zrobić, aby ten usłyszany głos Boga wprowadzić w życie naszego Kościoła” Nie tylko parafie, ale i każdy z nas wiernych bez wyjątku jest zaproszony do tego, aby przyjść i podzielić się swoimi doświadczeniami życia i uczestnictwa w misji Kościoła. W związku z tym prosimy o włączenie się w prace synodu. Swoje uwagi oraz wnioski pisemnie oraz ustnie prosimy zgłaszać do ks. proboszcza przez najbliższe dwa tygodnie. Uwagi pisemne prosimy wrzucać do skrzynki pocztowej na plebanii.

3. Do wtorku trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

4. Jak widzimy obecnie prowadzimy prace przy starej plebanii. Za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne oraz za wszelką życzliwość niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.

5. Prosimy o przestrzeganie wszelkich rozporządzeń i obostrzeń sanitarnych dotyczących pandemii koronawirusa.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.