OGŁOSZENIA 27 III

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

27 MARZEC 2022r.

1. Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu, tzw. Laetare (Radujcie się). Przeżywamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. dr. hab. Krystian Kucharczyk – Wiceoficjał Sądu Biskupiego w Sosnowcu. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Niedziela – 8.00, 9.45, 11.30, GORZKIE ŻALE z kazaniem i Eucharystią o 15.30. Dni powszednie – 9.00, 10.30, 12.30,  15.00, i 17.00 Spowiedź możliwa pól godziny przed każdą Mszą.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 15.30.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i Eucharystią w  niedzielę o godzinie 15.30.

4. Całą Służbę Liturgiczną – ministrantów, lektorów oraz starszych lektorów  zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 14. Ze względu na nadchodzące Triduum Paschalne obecność obowiązkowa.

5. Wystawiony przy wyjściu krzyż adorujemy przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Ofiary składane do puszki przy krzyżu przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicę.

6. Zapowiedzi przedślubne   Sebastian Trela zam. par. Jeżówka i Martyna Żur zam. w naszej par. zap. 2.

7. Jak widzimy obecnie prowadzimy prace przy starej plebanii. Za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne oraz za wszelką życzliwość niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.

8. W intencjach nowych powołań kapłańskich zapraszamy do jednego dnia postu o chlebie i wodzie. Na stoliku z tyłu kościoła jest wystawiona lista, na którą zachęcamy się zapisać.

9. Serdeczne podziękowania 5 mieszkańcom Dąbrowca za przygotowanie świątyni wraz z otoczeniem na niedzielę.

10. W czwartek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych – zgłoszenia w zakrystii w czasie rekolekcji.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.