OGŁOSZENIA 3 IV

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

3 KWIECIEŃ 2022r.

1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa.

2. Od poniedziałku 4 IV msze św. o godz. 18.00 i 18.30. Kancelaria godz. przed mszą św.

3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym oraz Eucharystią w  niedzielę o godzinie 15.30.

4. Całą Służbę Liturgiczną – ministrantów, lektorów oraz starszych lektorów  zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 13.30 ze względu na nadchodzące Triduum Paschalne obecność obowiązkowa.

5. Puszki Caritas przynosimy na Niedzielę Palmową

6. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, a uroczyste poświęcenie z procesją o godz. 11.30.

7. Wystawiony przy wyjściu krzyż adorujemy przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Ofiary składane do puszki przy krzyżu przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicę.

8. Przymiarki strojów dla dzieci komunijnych odbędą się 19.IV w szkole w Szreniawie. Chłopcy godz. 16.30, dziewczynki godz. 16.00

9. Zapowiedzi przedślubne   Sebastian Trela zam. par. Jeżówka i Martyna Żur zam. w naszej par. zap. 3. Matusiak Mateusz zam. Olkusz i Przybyła Karolin zam. w naszej parafii zap.1

10.  Obecnie prowadzimy prace wewnątrz starej plebanii. Za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne oraz za wszelką życzliwość niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.

11. W intencjach nowych powołań kapłańskich zapraszamy do jednego dnia postu o chlebie i wodzie. Na stoliku z tyłu kościoła jest wystawiona lista, na którą zachęcamy się zapisać.

12. Bardzo prosimy mieszkańców Sulisławic  w sobotę na godz. 9.00 o  przygotowanie świątyni wraz z otoczeniem na niedzielę.

84 komentarze

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.