Ogłoszenia 15 V 2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

15 MAJ  2022r.

1. Dzisiaj V niedziela wielkanocna.

2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. popołudniowej.

3. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę powołaniową.  Gościmy kleryka naszego Seminarium sosnowieckiego. Jest to czas szczególnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie. Taca przeznaczona jest na sosnowieckie seminarium.

4. Mamy miesiąc Maj – prace w polu są już zaawansowane. Potrzeba nam prosić Pana Boga oraz Patronki – Pani naszych ziem o obfite plony. Dlatego też prosimy Sołtysów o zgłaszanie terminów poświęceń pól.

5. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się we wtorek oraz czwartek o godz. 19.00

6. Następujące osoby mają zamiar zawrzeć związek małżeński; Dziedzic Piotr zam. w naszej parafii i Agnieszka Orczyk zam. w Wielkanocy zap. 3; Herian Dawid zam. w naszej parafii i Kuś Magdalena zam. w Łobzowie zap. 3, Paweł Cieśliński zam. w naszej parafii i Agata Kopeć zam. Strzeżów II zap. 2; Wojtal Gracjan zam. w Jeżówce i Winczewska Urszula zam. w naszej parafii zap. 2. Żaba Kamil zam. w naszej parafii i Skibka Martyna zam. Jaksice zap. 1

7. 4 czerwca organizujemy w naszej parafii Dzień Dziecka w godzinach od 10 do 15.00. Zwracamy się do Wszystkich, którzy mogliby wesprzeć to wydarzenie o pomoc w organizacji i sponsorowaniu. Wszystkich chętnych do wsparcia naszej inicjatywy zarówno finansowo jak i np. przez upieczenie ciasta zapraszamy do zapisania się w zakrystii po Mszy. Po Mszach zapraszamy dzieci do zakrystii w celu odebrania losów na loterię, gdyż w trakcie Dnia Dziecka będą losowane nagrody.

8.W sobotę o 9.00 zapraszamy mieszkańców Adamowic na przygotowanie świątyni na Niedzielę.

9. W sobotę o 15.00 zapraszamy na spotkanie ministrantów oraz wszystkich chętnych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza.

10. Kółka Różańcowe z Parafii pod przewodnictwem KŻR z Podlesic organizują w II sobotę czerwca (11.06) pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. W programie po drodze zamierzamy odwiedzić grób ks. Kan. Henryka Kościenia w Szczekocinach, oraz nawiedzić sanktuaria: w Św. Annie, Gidlach oraz Dolinę Miłosierdzia a w drodze powrotnej Sanktuarium św. Ojca Pio na Górce Przeprośnej. Zapisy wraz z wpłatą 60zł od osoby możliwe w zakrystii. Planowany wyjazd ok. godz. 7

11. W sobotę o 9.00 zapraszamy Strażaków do pomocy przy czyszczeniu skarpy.

12. W przyszłym roku zamierzamy zakończyć prace przy Starej Plebanii. Dlatego też tak jak w ubiegłych latach będzie lista, aby złożyć ofiarę na ten cel. Prosimy Sołtysów o odebranie list. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.