OGŁOSZENIA 19 II

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

19 Luty 2022r.

1. Dziś 7 Niedziela Zwykła.

2.W tym tygodniu  Środa Popielcowa. Zapraszamy na Msze o godz. 08.00, 16.00 oraz 17.00. Rozpoczynamy Wielki Post.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa: W piątki na Drogę Krzyżową, a w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30.

4. W tym tygodniu będzie Ks. Kanonik, dlatego też będzie większa liczba intencji.

5. Na prośbę ks. bp. Grzegorza Kaszaka kontynuujemy wielkopostną inicjatywę zatytułowaną „Razem szturmujemy niebo”, która jest wyrazem troski o nowe powołania kapłańskie do diecezjalnego seminarium. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz diecezjan. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań do diecezjalnego seminarium. Tradycyjnie listy złożymy w Wielki Czwartek przed Mszą Krzyżma w sosnowieckiej katedrze.

6. Od Środy Popielcowej z tyłu kościoła będzie wystawiony Krzyż do adoracji oraz puszka na ciemnicę i Grób Pański. Serdeczne Bóg Zapłać za złożone ofiary.

7. Prace przy Starej Plebanii są sukcesywnie kontynuowane. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za Ofiary na ten cel. Zdjęcia z postępu prac można zobaczyć na stronie internetowej parafii, oraz na Facebooku.

8. Bardzo prosimy mieszkańców Podlesic I o posprzątanie kościoła z otoczeniem w sobotę na godz. 09.00.

9. Życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.