OGŁOSZENIA 26 II

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

26 Luty 2022r.

1. Dziś 1 Niedziela Wielkiego Postu.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa: W piątki na Drogę Krzyżową o godz. 16.00, a w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30.

3. Na prośbę ks. bp. Grzegorza Kaszaka kontynuujemy wielkopostną inicjatywę zatytułowaną „Razem szturmujemy niebo”, która jest wyrazem troski o nowe powołania kapłańskie do diecezjalnego seminarium. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to dzieło wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz diecezjan. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań do diecezjalnego seminarium. Tradycyjnie listy złożymy w Wielki Czwartek przed Mszą Krzyżma w sosnowieckiej katedrze.

4. Z tyłu kościoła jest wystawiony Krzyż do adoracji oraz puszka na ciemnicę i Grób Pański. Serdeczne Bóg Zapłać za złożone ofiary.

5. Prace przy Starej Plebanii są kontynuowane. Składamy serdeczne Bóg Zapłać za Ofiary na ten cel. Zdjęcia z postępu prac można zobaczyć na stronie internetowej parafii, oraz na Facebooku.

6. Dziękujemy kilku osobom  za wykonanie dekoracji wielkopostnej.

7. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, czego znakiem niech będzie własnoręcznie wykonany krzyż zawieszony na ramie koło chrzcielnicy.

8. Dziękujemy 5 mieszkańcom Podlesic I za posprzątanie świątyni wraz z otoczeniem.

9. 24 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową po ulicach naszej Parafii. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

10. Zapowiedzi przedślubne: Karol Jajkiewicz zam. w naszej parafii i Karolina Midro zam. w Pstroszycach, zap. 1

11. Życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!

2 komentarze

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.