OGŁOSZENIA 2 IV

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

02 Kwiecień 2022r.

1. Dziś Niedziela Palmowa.

2. W poniedziałek prosimy Rodziców dzieci komunijnych o posprzątanie skarpy i parkingu. Prosimy o zabranie grabi, piły oraz ciągnika z przyczepą.

3.We wtorek prosimy mieszkańców Podlesic II o posprzątanie kościoła na Triduum i Święta.

4. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Wyjazd do chorych w środę od godz. 09.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

6. Na liturgię Wielkiej Soboty prosimy zabrać okapniki na świece.

7. Zapraszamy Strażaków do pełnienia warty przy Grobie Bożym. Prosimy prezesów OSP o koordynację odnośnie godzin czuwania.

8. Dziękujemy wszystkim za liczne uczestnictwo w Nocnej Drodze Krzyżowej ulicami Parafii. Szczególne podziękowania kierujemy OSP z Wierzchowiska oraz Trzebienic za zabezpieczenie trasy.

9. Zapowiedzi przedślubne: Sypień Krystian zam. parafia Gołaczewy i Broda Angelika zam. w naszej parafii zap. 2; Damian Schab zam. w naszej parafii i Sieńko Joanna zam w Miechowie zap. 2; Surma Paweł zam. Przesławice i Paulina Pierścionek zam. w naszej parafii zap. 2; Dawid Miszczyk zam. Sudół i Aleksandra Janas zam. w naszej parafii zap.1

10. W czwartek i piątek o godz. 11.00 spotkania dla ministrantów. Obecność obowiązkowa.

11. Od tego tygodnia Msze w dni powszednie o godz. 18.00

12. Życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!

TRIDUUM  PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 18:00. Adoracja do godz. 22:00.

WIELKI PIĄTEK – wznowienie adoracji od 9:00. Jest to czas kiedy każdy wierzący zobowiązany jest do postu ścisłego i wstrzemięźliwości. Droga Krzyżowa o godz. 17:15. O godz. 18:00 – Liturgia Wielkiego Piątku. Po zakończonej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego; adorować będziemy do (godz.22:00). Podczas ucałowania krzyża będziemy zbierać ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie

WIELKA SOBOTA –  poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny rozpocznie się od godz. 09:00 i potrwa do godz. 12:00(co pół godziny) Będzie można złożyć ofiarę na remonty w  parafii.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz.18:00. Przynieśmy ze sobą świece z okapnikami, które będą nam potrzebne podczas obrzędów chrzcielnych. Cała liturgia rozpocznie się przed kościołem, dlatego prosimy o niewchodzenie do  świątyni.

Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, Msze w naszej parafii są o godz. 06:00 – Rezurekcja, na którą zapraszamy wszystkich parafian: Asystę, Straże Pożarne, Orkiestrę, Panie niosące feretrony; kolejne  Msze o godz. 09:45, 11:30,16:00.

17 komentarzy

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.