OGŁOSZENIA14 V

14 Maja 2023r.

1. Dziś 6 Niedziela Wielkanocna. Rozpoczynamy Misje Święte. Witamy w naszej Parafii ks. Krystiana Kucharczyka oraz ks. Sebastiana Baś, którzy poprowadzą nauki.
Misje Święte rozpoczynają szczególny czas świętowania w naszej parafii jubileuszu 710- lecia powołania jej do istnienia. Szczegółowy plan jubileuszowy będzie przedstawiony po przeżytych Misjach.
Jak zauważyliśmy we wczorajszym dniu, w którym przeżywaliśmy tragiczny moment przypominający nam o próbie zamachu na życie Św. Jana Pawła II, w naszej parafii została dokonana instalacją relikwii I stopnia Św. Jana Pawła II.
W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej będzie możliwość ucałowania relikwii.
Po błogosławieństwie do tego aktu podchodzimy w jednym rzędzie jak do Komunii Świętej środkową nawą.
By przedłużyć tą wielką radość od przyszłej niedzieli po naszych domach będą peregrygnowały relikwie Św. Jana Pawła II, który Pragnie nas uczyć abyśmy byli Totus Tuus dla Jezusa i Maryi. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

2. Msze św. w tym tygodniu w dni powszednie o 07.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30.

3.  Jutro w poniedziałek odwiedzimy chorych od godziny 9:00. Bardzo prosimy chorych w zakrystii.

4. Próba dla dzieci komunijnych w czwartek o godz. 19.00

5. Spotkanie dla młodzieży bierzmowanej w piątek o godz. 19.00

6. Trwają prace przy zabezpieczeniu wieży kościoła. Koszty są bardzo wysokie, i parafia systematycznie będzie pokrywała je własnymi środkami, dlatego w tym roku zbiórka ofiar z listy będzie przeznaczona na ten cel.
PODLESICE I od 121 rodzin 8 880 zł
PODLESICE II od 28 rodzin 1 600 zł
WIERZCHOWISKO od 197 rodzin 15 940 zł
WITOWICE od 57 rodzin 4 500 zł
TRZEBIENICE od 57 rodzin 3 920 zł
Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.

7. Zapowiedzi przedślubne:
Misiaszek Michał zam. Kozłów i Papaj Anna zam. w naszej parafii zapowiedź 1
Chaberka Jakub zam. w naszej parafii i Błaut Kinga zam. w naszej parafii zapowiedź 1
Kafel Michał zam. w Sułoszowej i Bałazy Patrycja zam. w naszej parafii zapowiedź 1

8. 28 V odbędzie się gminno-parafialny Dzień Dziecka. Dzieci w niedziele po Mszach będą otrzymywać fanty na loterie. Osoby, które chciałyby upiec ciasto bądź w inny sposób wspomóc tę inicjatywę, proszone są o kontakt z ks. Grzegorzem.

9. Życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!