OGŁOSZENIA 17 IX

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

17 września 2023r.

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła.

2. Jutro przeżywamy Święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski, Dzieci i Młodzieży. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.00.

3. Nasza Parafia posiada wiele obiektów zabytkowych. Należą do nich: Stara Plebania (1780 r.); Kaplica Linowskich na cmentarzu (1868 r.); obecny kościół z 1903 r. Z okazji zbliżającego się Jubileuszu 710 – lecia naszej Wspólnoty parafialnej, pragniemy rozpocząć projekt dokumentacji wszystkich kapliczek zlokalizowanych na terenie naszej Parafii. Bardzo prosimy o pomoc Sołtysów i mieszkańców o przedstawienie ilości kapliczek w danej miejscowości, oraz ich lokalizacji. Mieszkańców znających historię danej kapliczki prosimy o krótką notatkę, i dostarczenie jej do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Bardzo prosimy mieszkańców o uporządkowanie i przygotowanie kapliczek do dokumentacji fotograficznej, która zostanie wykonana pod koniec września. Projekt ma na celu stworzenie niepowtarzalnego albumu w postaci fotografii wraz z opisami naszych kapliczek, który będzie dostępny w przyszłym roku podczas renowacji Misji Świętych.

4. Trwają dalsze prace przy budynku starej Plebanii Serdeczne Bóg Zapłać za wszelakie ofiary składane na prace remontowe.

5. W związku z koniecznością spłaty pierwszego etapu remontu wieży zostanie wysłana lista. Dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel. Prosimy sołtysów o koordynację.

6. Osoby pragnące w przyszłym roku zawrzeć Sakrament Małżeństwa proszone są o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Stosowny plakat odnośnie do nauk przedmałżeńskich wywieszony jest w gablocie.

7.Dziękujemy 11 mieszkańcom Makowa za posprzątanie kościoła wraz z otoczeniem.

8. Życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!       

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.