OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

18 LUTEGO 2024r.

1. Dziś Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w piątki
o godz. 17.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.
8 marca o godz. 17.00 wyruszymy na Parafialną Drogę Krzyżową niosąc krzyż z kościoła przez Przybysławice i wrócimy do świątyni. 22 marca o godz. 17.00 odbędzie się Nocna Droga Krzyżowa przez miejscowości naszej parafii. W te dni dodatkowa Droga Krzyżowa o godz. 15.30.

3. Do kosza przy bocznym ołtarzu można przynosić dary, które posłużą do przygotowania paczek na święta dla potrzebujących z naszej parafii. W ramach jałmużny wielkopostnej można składać trwałe produkty jak mąka, cukier, olej, konserwy, środki czystości itp. Dostarczymy je z życzeniami przed Wielkanocą.

4. W związku z zakończeniem zagrożenia pandemią zwracamy się do wszystkich wiernych o liczny i częsty udział także w Mszach Świętych w tygodniu. Prosimy pamiętać, że przyjmowanie Komunii św. jest związane z uczestniczeniem w całej Mszy Świętej, dlatego osoby pragnące uzyskać odpust zupełny za uczestnictwo w piątkowej drodze krzyżowej zapraszamy także na Mszę Świętą o 16.30.

5. Od 10 do 17 marca w naszej parafii przeżywać będziemy renowację Misji Świętych. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.

6. W wejściu do świątyni został wyeksponowany krzyż. Zachęcamy do jego adorowania. Do skarbony można złożyć ofiarę na Ciemnicę i Grób Boży.

7. Na stelażu można zawieszać krzyże, które są znakiem naszych postanowień i wyrzeczeń wielkopostnych. Zachęcamy szczególnie dzieci.

8.Dziękujemy 9 mieszkańcom Podlesic za posprzątanie kościoła wraz z otoczeniem.

9. Życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.