OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

03 MARCA 2024r.

1. Dziś trzecia Niedziela Wielkiego Postu.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa w piątki
o godz. 17.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.
8 marca o godz. 17.00 wyruszymy na Parafialną Drogę Krzyżową niosąc krzyż z kościoła przez Przybysławice i wrócimy do świątyni. 22 marca o godz. 20.00 odbędzie się Nocna Droga Krzyżowa przez miejscowości naszej parafii. W te dni dodatkowa Droga Krzyżowa o godz. 15.30.

3. Do kosza przy bocznym ołtarzu można przynosić dary, które posłużą do przygotowania paczek na święta dla potrzebujących z naszej parafii. W ramach jałmużny wielkopostnej można składać trwałe produkty jak mąka, cukier, olej, konserwy, środki czystości itp. Dostarczymy je z życzeniami przed Wielkanocą.

4. Od przyszłej niedzieli zaczynamy renowacje Misji Świętych, która potrwa do soboty. Zapraszamy codziennie na nauki ogólne podczas Mszy o 07.00, 15.00 oraz 17.00. Nauki dla dorosłych będą głosić O. Robert Konik oraz ks. Sebastian Baś. Nauki dla dzieci od poniedziałku do środy od godz. 08.30 oraz 10.30 poprowadzi ks. Radosław Skałka. Dzień spowiedzi odbędzie się we wtorek. Wyjazd do chorych w czwartek od 09.00. Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału.

5. Dziś odbędzie się spotkanie z dziećmi do I Komunii Św po Mszy o godz. 11.30.

6. W wejściu do świątyni został wyeksponowany krzyż. Zachęcamy do jego adorowania. Do skarbony można złożyć ofiarę na Ciemnicę i Grób Boży.

7. Na stelażu można zawieszać krzyże, które są znakiem naszych postanowień i wyrzeczeń wielkopostnych. Zachęcamy szczególnie dzieci.

8. Prosimy mieszkańców Dąbrowca w sobotę na godz. 09.00 o posprzątanie świątyni i otoczenia.

9. W zakrystii można nabyć Baranki Wielkanocne w cenie 10 zł.

10. Dziś zbiórka do puszek na Kościoły Misyjne.

11. Życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.