OGŁOSZENIA 10 III

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

10 MARCA 2024r.

1. Dziś czwartaNiedziela Wielkiego Postu –Niedziela Laetare (Radości).

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa wnajbliższy piątek
o godz. 16.00, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30.
22 marca o godz. 20.00rozpocznie się Mszą św. Nocna Droga Krzyżowa przez miejscowości naszej parafii. W ten dzień dodatkowa Droga Krzyżowa o godz. 15.30.

3. Do kosza przy bocznym ołtarzu można przynosić dary, które posłużą do przygotowania paczek na święta dla potrzebujących z naszej parafii. W ramach jałmużny wielkopostnej można składać trwałe produkty jak mąka, cukier, olej, konserwy, środki czystości itp. Dostarczymy je z życzeniami przed Wielkanocą.

4. Od dzisiaj zaczynamy renowację Misji Świętych, która potrwa do soboty. Zapraszamy codziennie na nauki ogólne podczas Mszy o 07.00, 15.00 oraz 17.00. Nauki dla dorosłych będą głosić o. Robert Konik oraz ks. Sebastian Baś. Nauki
dla dzieci i młodzieży w poniedziałek i środę o godz. 08.00 oraz 10.00,a we wtorek
o 08.00 i 09.30 poprowadzi ks. Radosław Skałka. Dzień spowiedzi odbędzie się
we wtorek. Również we wtorek o godz. 15.00 odbędzie się Msza z Sakramentem Namaszczenia Chorych. Wyjazd do chorych w czwartek od 09.00. Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału.

5. W wejściu do świątyni został wyeksponowany krzyż. Zachęcamy do jego adorowania. Do skarbony można złożyć ofiarę na Ciemnicę i Grób Boży.

6. Na stelażu można zawieszać krzyże, które są znakiem naszych postanowień i wyrzeczeń wielkopostnych. Zachęcamy szczególnie dzieci.

7. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Parafialnej Drogi Krzyżowej, w sposób szczególny Ochotniczym Strażom Pożarnym
za zabezpieczenie i asystę krzyża (Szreniawa, Przybysławice, Trzebienice), Służbie Liturgicznej (p. Piotr Barczyk, Adam Płoszaj, Andrzej Karaś), p. Bogusławowi Dobrzańskiemu, p. Annie i Jakubowi Barczyk, p. Jakubowi Mąka ze Scholą Parafialną
oraz osobom czytającym stacje.

8. Dziękujemy 5 mieszkańcom Dąbrowca za posprzątanie kościoła oraz otoczenia.

9. W zakrystii można nabyć Baranki Wielkanocne w cenie 10 zł.

10. Na plakacie znajdziemy propozycje Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Rejonu Bydlin.

11. Życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.