OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

02 CZERWCA2024r.

1. Dziś IX Niedziela Zwykła.O godz. 11.30rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Dzień Dziękczynienia i modlitwy o powołania. Taca na SEMINARIUM DUCHOWNE. Przed kościołem zbiórka do puszek na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Poświęcenia pól: WIERZCHOWISKO (14:00) i PRZYBYSŁAWICE (17:00)

2. Do środy włącznie zapraszamy na Msze o godz. 18.00, po których będzie procesja wokół kościoła. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza koncelebrowana z procesją do czterech ołtarzy i poświęceniem wianków i ziół o godz. 17.00. Zapraszamy asystę, straże, dzieci sypiące kwiaty oraz komunijne.

3. 9 czerwca,w następną niedzielę,ODPUST PARAFIALNY NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA –Słowo Boże będzie głosił ks. Adam Rogal. Suma odpustowa o godz. 12:00.Zapraszamy asystę, straże, dzieci sypiące kwiaty oraz komunijne.

4.Dziękujemy mieszkańcom Lgoty Wielkiej, Trzebienic, Podlesic I i Podlesic II za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało. Dziękujemy asyście liturgicznej, KGW, strażom z naszej parafii, pani Teresie Kuś, Annie Jaźwiec oraz rodzicom i dzieciom w strojach komunijnych i regionalnych za uświetnienie procesji.

5. Zapowiedzi przedślubne: Albin Kałwa zam. w Jeżówce i Klaudia Fijor zam. w naszej parafii zap. 3. Wojciech Micyk zam. w naszej parafii i Karolina Oczkowicz zam. w Antolce zap. 1.

6. Prosimy w sobotę na godz. 09.00 mieszkańców Wierzchowiska o posprzątanie kościoła wraz z otoczeniem.

7. Serdeczne podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie gminno-parafialnego Dnia Dziecka: panu wójtowi Lesławowi Blasze, pani Maryli Stasiek – Mentel za świetną koordynację i zapewnienie atrakcji z ramienia Gminy Gołcza, sołectwu i mieszkańcom Przybysławic za przygotowanie i uporządkowaniestadionu oraz udostępnienie remizy, Ochotniczym Strażom Pożarnym za zapewnienie porządku i bezpieczeństwa, Kołom Gospodyń Wiejskich z Lgoty Wielkiej, Trzebienic, Wierzchowiska oraz za smakołyki oraz pomoc w sprawnym posprzątaniu, pani Lidii Dobrowolskiej za poprowadzenie wydarzenia i Piotrowi za pomoc, DJowi Michałowi Kucharskiemu,Stowarzyszeniu Przystań PGR z Trzebienic za animację zabaw i Białego Misia, nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Szreniawie,hurtowni napojów z Kąpiel Wielkich za sponsoring i parasole, p. Dariuszowi Kurach za użyczenie ławek i parasoli, p. Patrykowi i Robertowi z Trzebienic za przywóz i odwóz ławek, p. Iwonie Koniecznej, Milenie, Amelii i Jakubowi Mąka za przygotowanie nagród i przeprowadzenie konkursu piosenki religijnej, pani Teresie Kuś za zorganizowanie konkursu biblijnego, fotografom, panom i paniom z obsługi grila i małej gastronomii, pani Teresie Nowak za bigos, panu Mariuszowi Jajkiewicz za bryczkę i panom Grzegorzowi i Jerzemu Bryłom za kucyka, p. Marii Orłowskiej z pośrednictwa ubezpieczeniowego, Motylarni, Centrum Kultury w Gołczy, Eko-doradcy, hurtowni Warzywko z Wolbromia, p. Łukaszowi Szlęzak za sponsoring i vouchery, właścicielom sklepów z naszej parafii za fanty, Policji Miechów, piekarni „U Jacka” z Wolbromia oraz piekarni Architekton z Miechowa, firmie Saria Secanim, Wostal, EsSystemK, JanMar, p. Łukaszowi Kafel, p. Kondratowicz, składom budowlanym (Jeżówka), animatorom zabaw dla dzieci, sponsorom indywidualnym, anonimowym i obsłudze dmuchańców. Serdeczne „Bóg zapłać!” mieszkańcom Lgoty Wielkiej za złożenie dobrowolnej ofiary w kwocie 1250 zł; paniom, które przygotowały słodkości; dwóm paniom z KGW, które zrobiły zakupy i przygotowały stoisko obfitości oraz strażakom z OSP Lgota Wlk. za pomoc w przygotowaniach. Listę sponsorów podamy w przyszłym tygodniu. Pendrive’y z konkursu piosenki religijnej do odbioru w zakrystii. Bóg zapłać za wszystko!

8. Życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.