OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

12 Marzec 2022r.

1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu. W naszej Parafii przeżywamy Dzień Skupienia, w którym Słowo Boże głosi ks. Łukasz Pisz.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa: W piątki na Drogę Krzyżową o godz. 16.00, a w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30.

3. Z tyłu kościoła jest wystawiony Krzyż do adoracji oraz puszka na ciemnicę i Grób Pański. Serdeczne Bóg Zapłać za złożone ofiary.

4. Zachęcamy do podjęcia postanowień wielkopostnych, czego znakiem niech będzie własnoręcznie wykonany krzyż zawieszony na ramie koło chrzcielnicy.

5. Wyjazd do chorych w poniedziałek od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

6. W piątek, 24 marca o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla osób, które nie mogą uczestniczyć później, o 17.30 Msza święta. Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii rozpocznie się o godz. 18.00. Prosimy o zabezpieczenie trasy OSP ze Szreniawy, natomiast pozostałe jednostki OSP z Parafii prosimy o czynne uczestnictwo.

7.  31 marca odbędzie się nocna Droga Krzyżowa w obronie św. Jana Pawła II. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.30. Po Mszy wyruszymy do 14 kapliczek, które znajdują się na terenie parafii. Droga jest podzielona na 3 etapy, szczegółowa mapka znajduje się w gablocie i na Facebooku. Dla wszystkich zdecydowanych na uczestnictwo, odbędzie się spotkanie 26.03 po Mszy o 11.30.  Długość drogi wyniesie 36 km.

8. Od wtorku do soboty będzie ks. kanonik Kazimierz Syrek, stąd większa liczba intencji.

9. Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej, zbiórka środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny.

10. Życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.