Grupy i wspólnoty

3. Kucharska Barbara

4. Dziedzic Adam

Parafialny Zespół Wokalno-Muzyczny

Znalezione obrazy dla zapytania gitara

„KTO ŚPIEWA, DWA RAZY MODLI SIĘ”

Liturgia Eucharystyczna to piękne i radosne wydarzenie, łączące wszystkich wiernych wokół Chrystusa. Śpiew liturgiczny od wieków towarzyszył Eucharystii i jednoczył wiernych w modlitwie.
Nasi Dziadowie i Ojcowie przez wieki kultywowali tą piękną tradycję i poprzez śpiew, zanosili swoje modlitwy do Boga.
Młodzież i dzieci, chcą modlić się. Chcą śpiewać dla Boga i jednocześnie śpiewem nieść radość innym.
Śpiew w czasie Eucharystii to jedność. To również dawanie świadectwa swojej wiary. Św. Augustyn powiedział: „Kto śpiewa dwa razy modli się”. Dbajmy zatem o ten wielki i bogaty skarb przekazany nam przez poprzednie pokolenia i nie zatraćmy go.
Na początku 2018 roku z inicjatywy młodzieży i przy ogromnym wsparciu księdza Proboszcza Józefa Barana, powstał zespół muzyczno – wokalny. Debiut miał miejsce 18.03.2018r. w kościele parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szreniawie. Śpiewem i modlitwą wzbogacamy niedzielne popołudniowe Msze Święte. Naszym marzeniem jest, aby te Nabożeństwa z czasem stały się „ Młodzieżową Mszą Świętą”, na które gorąco zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkich Wiernych. Łączmy się w modlitwie poprzez wspólny śpiew:

ACTUM FIDEI ( AKT WIARY)

Obecnie zespół tworzą: