OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

24 września 2023r.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła.

2. Nasza Parafia posiada wiele obiektów zabytkowych. Należą do nich: Stara Plebania (1780 r.); Kaplica Linowskich na cmentarzu (1868 r.); obecny kościół z 1903 r. Z okazji zbliżającego się Jubileuszu 710 – lecia naszej Wspólnoty parafialnej, pragniemy rozpocząć projekt dokumentacji wszystkich kapliczek zlokalizowanych na terenie naszej Parafii. Bardzo prosimy o pomoc Sołtysów i mieszkańców o przedstawienie ilości kapliczek w danej miejscowości, oraz ich lokalizacji. Mieszkańców znających historię danej kapliczki prosimy o krótką notatkę, i dostarczenie jej do kancelarii parafialnej bądź zakrystii. Bardzo prosimy mieszkańców o uporządkowanie i przygotowanie kapliczek do dokumentacji fotograficznej, która zostanie wykonana pod koniec września. Projekt ma na celu stworzenie niepowtarzalnego albumu w postaci fotografii wraz z opisami naszych kapliczek, który będzie dostępny w przyszłym roku podczas renowacji Misji Świętych.

3. Zapowiedzi przedślubne: Sołtysik Mateusz zam. w naszej parafii i Wołkowska Klaudia zam. w naszej parafii zap. 1

4. W związku z koniecznością spłaty remontu wieży została wysłana lista. Dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel. Prosimy sołtysów o koordynację.

5. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza 30.09 (Sobota) o godz. 11.00 w kościele

6. W przyszłą niedzielę (01.10) rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, w dni powszednie o godz. 18.00.  Za tydzień w niedzielę o godz. 11.30 Msza św. i spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

7. Prosimy w sobotę na godz. 09.00 mieszkańców Makowa o posprzątanie kościoła wraz z otoczeniem.

8. W piątek przypada święto św. Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała. Tego dnia imieniny obchodzi nasz wikariusz – ksiądz Michał. Już dzisiaj składamy mu serdeczne życzenia.

Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w jego intencji 1 października o godz. 11.30.

9. Życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!       

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.