OGŁOSZENIA 3 XII

03 GRUDNIA 2023r.

1. Dziś pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

2. Do kosza w kościele można składać dary, które posłużą do przygotowania paczek na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o trwałe produkty jak mąka, cukier, olej, konserwy, środki czystości itp. Dostarczymy je z życzeniami przed Bożym Narodzeniem.

3. Za tydzień będziemy obchodzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

4. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy św. o godz. 16.30 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci komunijnych. Po Mszy spotkanie z rodzicami i dziećmi.

5. Rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 17-19 XII.

6. Przy wyjściu z kościoła można zabrać za darmo kalendarze przedstawiające kapliczki z gminy Wolbrom.

7. Zapraszamy dzieci z lampionami na roraty w dni powszednie o godz. 16.30.

8. W zakrystii można nabyć świece wigilijne, a z przodu kościoła opłatki.

9.Prosimy mieszkańców Przybysławic w sobotę na godz. 09.00 o posprzątanie świątyni wraz z otoczeniem.

10. Dziękujemy panu Krzysztofowi Kozińskiemu za wykonanie wieńca adwentowego, oraz Rodzinie z Podlesic za przygotowanie wystroju świątyni.

11. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne prosimy o roztropne parkowanie samochodów na placu.

12. Zbiórka elektrośmieci na rzecz Szkoły Podstawowej w Szreniawie do 18.12
przy garażu SP. Szczegóły na plakacie.

13. Spotkanie ministrantów i lektorów 09.12 w kancelarii na plebanii o godz. 11.00.

14. Życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!