OGŁOSZENIA 4 MARZEC

  III Niedziela Wielkiego Postu

1) Od jutra do środy dzieci i młodzież naszej parafii będą przeżywać Rekolekcje Wielkopostne. Nauki będzie prowadził ks. Marian Duda. Rekolekcje dla całej Parafii rozpoczynamy za tydzień 11 marca do 14 marca. Prosimy o zwrócenie uwagi na dzień spowiedzi parafialnej – poniedziałek 12 marca i wykorzystanie szansy na spokojne wyspowiadanie, gdyż będzie u nas więcej księży. Zwłaszcza, że wystąpią trudności w tym czasie by zastać księdza w konfesjonale, gdyż i my będziemy spowiadać po sąsiednich parafiach dekanatu. Nauki będzie głosił ks. Marcin Kruszak – notariusz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Do chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

2) W następną niedzielę spotkanie  dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św. oraz rodziców.

3) Czas Wielkiego Postu związany jest z uczęszczaniem na nabożeństwa, dróg krzyżowych oraz Gorzkich Żali. Drogi krzyżowe w naszym kościele są w piątki o godz. 16:00 Gorzkie żale z nauką pasyjną są w niedzielę o godz. 15:00. Znajdźmy czas by wziąć udział w tych nabożeństwach.

4). Na środku kościoła jest umieszczony krzyż, który możemy adorować przez cały okres Wielkiego Postu. Pod nim umieszczona jest skrzynka z napisem ,,ofiary na Ciemnicę i Boży Grób”. Wrzucając tam ofiarę wywiązujemy się z przypisanego do tego czasu naszej jałmużny wielkopostnej. Bóg zapłać.

5) Następujące osoby mają zawrzeć sakrament małżeństwa – Mateusz Dela zamieszkały w naszej parafii i Witos Justyna zamieszkała w Wolbromiu par. św. Katarzyny  – zapowiedź 1. Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach powinien powiadomić tutejszy urząd parafialny.

6) Serdecznie zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę Katolicką

7) Spotkanie młodzieżowego zespołu muzyczno – wokalnego w piątek na godz. 17.30.

8) Parafialny zespół Caritas zaprasza tych parafian, którzy chcieliby włączyć się w pomoc rodzinom i osobom znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej, na spotkanie w poniedziałek 5 Marca o godz.18.00 na plebanii. Celem będzie omówienie aktualnej działalności oraz plan na przyszłość.

33 komentarze

  1. … [Trackback]

    […] Find More Info here on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2018/03/04/ogloszenia-4-marzec/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.