OGŁOSZENIA 2 GRUDZIEŃ

2Grudzień 2018r.

Niedziela, 2 grudnia –  rozpoczynamy ADWENT.

1)  Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jest też zarazem czasem, w którym nasza uwaga zostaje skierowana przez tę pamiątkę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa

przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywamy jako  czas pobożnego i radosnego oczekiwania.

2) W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

– we wtorek, 4 grudnia, czcimy św. Barbarę  – patronkę górników

i hutników

– w czwartek, 6 grudnia, wspomnienie Św. Mikołaja

– w sobotę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

–  w przyszłą, niedzielę miesiąca, modlimy się za Kościoły na Wschodzie

i wspieramy je naszymi ofiarami do puszek.

3)  Bardzo proszę o posprzątanie  kościoła w sobotę mieszkańców Przybysławic w sobotę od godz. 9.00.

5)   Początek Adwentu, to czas, w którym rodziny naszej parafii, otrzymują do rąk opłatek wigilijny wraz z życzeniami od swoich duszpasterzy.

Oczywiście, że opłatek można teraz kupić prawie w każdym sklepie.

Ale czy to jest to samo? Wpierw, nim taki opłatek trafi do rodziny, jest odmówione nad nim specjalne błogosławieństwo – zostaje poświęcony.

W naszej parafii opłatki są do nabycia w świątyni, każdy może podejść i zabrać

dla swojej rodziny, a także dla osób starszych, samotnych i chorych mieszkających koło nas. Ofiary przeznaczone są  na ogrzewanie kościoła.

6)  Zachęcamy do sięgania w niedzielne popołudnie po prasę katolicką.

7)  Drodzy Bracia i Siostry już po raz XXV pod hasłem „ŚWIECA, KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ” zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Stanie się ona w naszych rodzinach symbolem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa.
Wolne miejsce przy wigilijnym stole nie jest tylko pustym gestem ale w tym symbolu zapalonej świecy jest mały człowiek – dziecko , któremu przyszliśmy z pomocą. Każdy, kto nabywa świecę, ma świadomość, że czyni coś dobrego. Płomień tej świecy, jest czytelnym znakiem realizacji miłości miłosiernej. Miłości, której potrzebują rodziny a w szczególności dzieci.
W tym roku Caritas przygotowała również płytę z kolędami tradycyjnymi i współczesnymi „Kolędujmy razem.” Płyta (bardzo przyjemna dla ucha) ma być okazją do wspólnego rodzinnego kolędowania Ofiara za płytę 5.00 – PLN Cały dochód przeznaczony jest na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka!
Ks. Tomasz Folga Caritas Diecezji Sosnowieckiej / możemy nabyć za tydzień/

7)  RORATY W NASZYM KOŚCIELE OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY O GODZ. 16.00

8)Przed świątynią zbiórka ofiary na naszą orkiestrę parafialną – za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.