OGŁOSZENIA 31 marzec 2019 roku

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy 4 niedzielę Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Rekolekcje poprowadzi  ks. dr Artur Seweryn

3. Czas Wielkiego Postu to również czas dzieł miłosierdzia.

4. W czasie Wielkiego Postu,  możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy do puszki, która jest przy krzyżu  adoracji.

5. Przypominamy również i zachęcamy do podejmowania postu w intencji nowych powołań. A post ten to wybrany dzień przeżyty o chlebie i wodzie i Litanii do św. Józefa. Można wpisać się na listę osób, które podjęły to zobowiązanie. Lista znajduje się na stoliku przy prasie.

6. Następujące osoby mają zamiar zawrzeć związek małżeński;

– Łukasz Bazela zam. w Grzymałowie  i Paulina Angelika Micyk zam. w naszej parafii zam. zap. 1. Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach proszony jest powiadomić tutejszy urząd parafialny.

7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

– Droga Krzyżowa – piątki, godz. 1730.

– Gorzkie Żale (z kazaniem pasyjnym) – niedziele, godz. 16.00.

8. Dziś po mszy św. o 16.30 nauki dla osób które w najbliższym czasie pragną zawrzeć sakrament małżeństwa.

9. Proszę o zgłaszanie osób chorych i w podeszłym wieku, aby można je było odwiedzić w domach z posługą sakramentalną przed Świętami Wielkanocnymi.

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich:

11. W czasie rekolekcji w zakrystii będzie możliwość nabycia książki autorstwa naszego rekolekcjonisty. Zawiera ona nauki rekolekcyjne wygłoszone w różnych parafiach. Lektura tej książki może stanowić uzupełnienie dla usłyszanego słowa Bożego. Cena 24 zł.

Rekolekcje dla niesakramentalnych

Wspólnota „Drogi nadziei” oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zapraszają do udziału w rekolekcjach wielkopostnych osoby, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele, rozwiodły się i żyją obecnie w nowym związku cywilnym. Rekolekcje odbędą się w dniach od 5 do 7 kwietnia (piątek-niedziela) w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Sosnowcu-Klimontowie przy ul. Kraszewskiego 25. W piątek i sobotę spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.30, w niedzielę o 19.00. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Jadłosz i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Przyjaciele Jezusa”. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej t 2; \lsdprior

19 komentarzy

  1. … [Trackback]

    […] Here you can find 2466 additional Info on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/30/ogloszenia-31-marzec-2019-roku/ […]

  2. … [Trackback]

    […] There you will find 83940 additional Information to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/03/30/ogloszenia-31-marzec-2019-roku/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.