OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. 06. 2019r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. 06. 2019r

1. Dzisiaj w dwunastą niedzielę zwykłą obchodzimy dzień Ojca.  Po Mszy św. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja wokół  Kościoła.

2. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. Serdeczne podziękowania mieszkańcom Sulisławic, Dąbrowca, Szreniawy i Wierzchowiska  za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Dzieciom za sypanie kwiatów, strażakom służbie liturgicznej, orkiestrze i wam wszystkim za udział w procesji.

4. W czwartek po Mszy św. o godzinie 17.00, oraz procesji do czterech ołtarzy, kończącej obchody tzw. oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

5. Następujące osoby mają zamiar zawrzeć związek małżeński;  Sebastian Borowiec zam. w Krakowie i Ewa Dela zam w naszej parafii zap. 3. Kieczyński Roman zam. w Jangrocie i Pacia Ewelina zam. w naszej parafii zap. 2.Molenda Michał zam. w naszej parafii i Ciępka Magdalena zam. w Wolbromiu zap. 2. Kapera Krzysztof zam. w Krakowie i Karaś Monika zam w naszej par. zap. 2.  Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach proszony jest powiadomić tutejszy urząd parafialny.

6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godzinie 18.00 i 18.30. Taca jest przeznaczona na wsparcie działalności Ojca Świętego i Stolicy  Apostolskiej.

8. Sprawy budowlane; Trwają prace przy schodach – do odpustu mają być zakończone. Od lipca ciąg dalszych prac na cmentarzu przy kaplicy. Do tych prac musimy mieć własny wkład. Dlatego też jest lista aby podołać temu zadaniu. Serdeczne podziękowania dla mieszkańców Podlesic I za złożone ofiary – od 117 rodzin zebrano 5025 zł. Spotkanie Rady Parafialnej dziś po mszy o godz. 16.00.

9. W niedzielę 30 VI odpust Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa o godz. 12.00. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów, prosimy o zabranie poduszek, feretronów bardzo proszę strażaków służbę liturgiczną, orkiestrę. Przede wszystkim zapraszamy was do licznego udziału.

10. OSP w Trzebienicach oraz KGW  z Alei Kasztanowej zaprasza na zawody sportowo – pożarnicze, które odbędą się na stadionie w Przybysławicach 30. 06. 2019r. o godz. 14.00.

11. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich:

24 komentarze

  1. … [Trackback]

    […] Here you can find 52128 more Information to that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2019/06/22/ogloszenia-duszpasterskie-16-06-2019r-2/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.