OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 CZERWIEC 2020

1. Przeżywamy dziś XI Niedzielę Zwykłą, trwamy w oktawie po uroczystości Bożego Ciała . Codziennie do czwartku procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18:00. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała – msza św. o godz. 17:00 i procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Na koniec odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz przebieg uroczystości Bożego Ciała. Serdeczne podziękowanie składam mieszkańcom Makowa, Adamowic, Przybysławic i Witowic  za  przygotowanie pięknych ołtarzy, OSP z Makowa za pomalowanie kapliczki. OSP Przybysławice za pomalowanie dzwonnicy.

2. W tym tygodniu będziemy wspominać:

– w środę, 17 czerwca – uroczystość św. Brata Alberta, patrona naszej diecezji;

– w piątek, 19 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Bardzo serdecznie zapraszam na mszę św. o godz. 16.00. Będziemy wspólnie obchodzić 60 lecie kapłaństwa naszego rodaka ks. Józefa Barczyka.

3. Za tydzień 21 czerwca będziemy przeżywać w naszej parafii odpust. Słowo Boże przez cały dzień będzie głosił ks. dr Michał Borda. Ofiary z tego dnia będą przeznaczone na remont kaplicy naa cmentarzu.

4. Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa; 3. Rutkowski Sławomir zam. w naszej parafii i Murdza Dominika zam. Wielki Dół zap. 3.

5.Od 30 maja zgodnie z rozporządzeniem rządu RP zostaje zniesiony limit wiernych w kościołach. Zgodnie z prawem państwowym obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust podczas trwania Mszy Świętej lub nabożeństwa.

6.Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary składane osobiście, na tacę i na konto parafialne oraz za wszelką życzliwość niech Bóg hojnie wynagrodzi i błogosławi.

23 komentarze

  1. … [Trackback]

    […] There you will find 81161 more Information on that Topic: parafiaszreniawa.pl/index.php/2020/06/14/ogloszenia-parafialne-8/ […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.