OGŁOSZENIA 26 XI

26 LISTOPAD2023r.

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – kończymy rok liturgiczny.

2.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Dodatkowa Msza święta poranna
w niedzielę o 6:30. W tygodniu roraty na Mszy o godz. 16:30. Od jutra będzie można nabyć opłatki i świece na stół wigilijny.

3. Od przyszłej niedzieli można przynosić dary, które posłużą do przygotowania paczek na święta dla potrzebujących z naszej parafii. Przy ołtarzu bocznym będą przygotowane kosze. Można przynosić trwałe produkty jak mąka, cukier, olej, konserwy, środki czystości itp. Dostarczymy je z życzeniami przed Bożym Narodzeniem.

4. Przy wyjściu z kościoła jest dostępna gazetka parafialna. Ofiara dobrowolna.
W związku z umieszczeniem intencji w gazetce, nie będą one czytane w trakcie ogłoszeń.

5. Dziękujemy 10 mieszkańcom Lgoty Wlk. za posprzątanie kościoła z otoczeniem. Dziękujemy panom z Lgoty za usunięcie pajęczyn.

6. Prosimy, aby kwiaty doniczkowe z grobów układać jak co roku, wzdłuż muru cmentarza, a nie przy kontenerze.

7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.30. Prosimy
o zgłaszanie chorych w zakrystii. W piątek i sobotę po Mszach o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwa.

8.Diecezja Sosnowiecka we współpracy ze Stowarzyszeniem Katolickim Przyjaźń Jaworznicka organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz naszych rodaków mieszkających
w ogarniętej wojną Ukrainie, w polskiej parafii pw. św. Wawrzyńca w Żółkwi. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tą inicjatywę. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie i w Internecie. 9. Życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Szczęść Boże!